Venetsialaismaraton

T U L O K S E T

© Kokkolan Veikot
MYL; NYL; M40; M50; M60; N40; N50; MP; MP40; MP50; NP; NP40; NP50; M10; N10; M20;

Miehet Maraton 42 km V

  1. Joakim Björklind         GIF                       2.57.30,25
  2. Robert Kortell           GIF                       3.27.28,83     29.58,58
  3. Daniel Wilms             Häjyt                     3.38.46,19     41.15,94
  4. Tapio Manderbacka        Kruunupyy                 3.43.38,97     46.08,72
  5. Jani Tunkkari            Freeport                  3.53.25,17     55.54,92
  6. Risto Alapiha            Boliden Kokkola           3.58.11,85     60.41,60
  7. Tobias Ekfors            Vaasa                     4.38.07,59    100.37,34
Sarjaluettelo

Naiset Maraton 42 km V

  1. Merja Honkonen-Pohjonen  Häjyt/Perho               3.20.36,60
  2. Annika Wilms             Häjyt                     3.38.46,19     18.09,59
  3. Annina Kemppainen        Tampere                   4.39.41,45     79.04,85
  4. Anne Vuotila             Kokkola                   4.48.37,07     88.00,47
  5. Fanny Indola             Nicetreeni                5.36.58,92    136.22,32
 Poisjääneet   1
  -  42.            Monika Ahlsved
Sarjaluettelo

Miehet 40 maraton 42 km V

  1. Tuomo Känsäkangas        Boliden Kokkola           4.15.48,72
  2. Matti Risikko            Oy Hilamo                 4.19.09,19      3.20,47
  3. Tomi Jänkä               MeCarLos                  4.28.15,89     12.27,17
Sarjaluettelo

Miehet 50 maraton 42 km V

  1. Jyri Tiusanen            Jyväskylä                 3.18.49,36
  2. Jukka Kitinprami         Raahe                     3.19.55,37      1.06,01
  3. Tommy Jansson            Kokkola                   3.47.30,61     28.41,25
  4. Kari Haukkala            Häjyt Seinäjoki           4.06.41,56     47.52,20
  5. Petri Pohjola            Lahjattomat/Tomio         4.08.53,36     50.04,00
  6. Timo Marjomäki           100MC.fi                  4.47.03,87     88.14,51
  7. Jukka Kalliokoski        Häjyt Seinäjoki           5.29.50,91    131.01,55
  8. Mika Lassila             Haapavesi                 7.26.48,14    247.58,78
Sarjaluettelo

Miehet 60 maraton 42 km V

  1. Elof Hästbacka           Larsmo                    3.50.03,86
  2. Martti Rantamaa          Smilerit Tornio           4.08.53,36     18.49,50
  3. Jukka Rönkä              Raahen Maitohapot         4.26.58,93     36.55,07
  4. Heikki Kivelä            Kälviän Tarmo/100MC FI    4.43.14,17     53.10,31
  5. Mauri Volama             Häjyt                     4.47.03,87     57.00,01
Sarjaluettelo

Naiset 40 maraton 42 km V

  1. Marika Ahola             Toholammin Urheilijat     3.25.55,43
  2. Kati Nynäs               OK Botnia                 4.54.42,26     88.46,83
Sarjaluettelo

Naiset 50 maraton 42 km V

  1. Marjo Hutri              Häjyt Seinäjoki           4.59.15,50
Sarjaluettelo

Miehet puolimaraton 21 km V

  1. Björn Sandler            IS Söderby                1.14.26,10
  2. Petteri Rantala                                    1.20.56,26      6.30,16
  3. Dan Sjölind              IS Söderby                1.24.18,18      9.52,08
  4. Johan Nykvist            Oravais IF                1.24.32,79     10.06,69
  5. Janne Huhtala            Ykspihlajan Reima         1.28.38,45     14.12,35
  6. Patrik Vesterlund        Pietarsaari               1.36.05,85     21.39,75
  7. Saku Juola               Kaju                      1.36.08,53     21.42,43
  8. Tero Tofferi             Boliden Kokkola           1.38.28,22     24.02,12
  9. Kimi Lappalainen         Oulu                      1.44.32,02     30.05,92
 10. Mika-Pekka Leppälä       Boliden Kokkola           1.48.30,11     34.04,01
 11. Lassi Korpijärvi         Toholammin Urheilijat     1.50.20,13     35.54,03
 12. Max Hagström             ORC Kokkola               1.50.39,58     36.13,48
 13. Jussi Siironen           Kalajoki                  1.51.22,53     36.56,43
 13. Patrik Haapakoski        Alavieska                 1.51.22,53     36.56,43
 15. Tomi Passoja             Freeport Cobalt Oy        1.52.32,78     38.06,68
 16. Joose Humalajoki         Helsinki                  1.54.10,07     39.43,97
 17. Paavo Sauramäki          Kyyjärvi                  1.55.14,08     40.47,98
 18. Valtteri Savilaakso      Helsinki                  1.59.26,56     45.00,46
 19. Daniel Andersson         TUS                       2.08.00,18     53.34,08
 20. Janne Humalajoki         Perho                     2.10.10,97     55.44,87
 21. Sakari Latvakoski        Ylivieska                 2.16.55,97     62.29,87
 22. Atte Autio               Ylivieska                 2.16.57,52     62.31,42
 23. Mikko Stenberg           Pietarsaari               2.30.08,17     75.42,07
 Sarja on kesken, puuttuu   2
Sarjaluettelo

Miehet 40 puolimaraton 21 km V

  1. Heikki Laurila           WCUR/Kokkola              1.27.48,09
  2. Niko Lassila             Vetelin Urheilijat        1.29.45,38      1.57,29
  3. Kenneth Ståhl            Jakobstad                 1.32.26,93      4.38,84
  4. Tore Svenfelt            Luoto                     1.38.07,68     10.19,59
  5. Martti Honkonen          KYKY                      1.39.11,25     11.23,16
  6. Kenneth Åkerlund         Kokkola                   1.40.40,38     12.52,29
  7. Niklas Talling           Helsinki                  1.42.15,17     14.27,08
  8. Mika Virkama             Kokkola                   1.43.31,68     15.43,59
  9. Kimmo Kokkonen           Kokkola                   1.44.09,59     16.21,50
 10. Mikael Strömbäck         Kvevlax                   1.44.59,79     17.11,70
 11. Mika Keto                KOkkola                   1.46.00,32     18.12,23
 12. Antti Karjalainen        Kokkola                   1.48.19,65     20.31,56
 13. Risto Wikström           Kokkola                   1.48.44,80     20.56,71
 14. Jukka Puoliväli          Miiluttajat               1.48.52,62     21.04,53
 15. Mats Grannabba           TUS                       1.56.14,64     28.26,55
 16. Ville Timberg            Ehnen Luxemburg           2.00.35,52     32.47,43
 17. Kimmo Rantala            Freeport Cobalt Oy        2.00.51,36     33.03,27
 Sarja on kesken, puuttuu   1
Sarjaluettelo

Miehet 50 puolimaraton 21 km V

  1. Max Pesola               Sisu                      1.21.40,40
  2. Alf Svenfelt             GIF                       1.33.30,63     11.50,23
  3. Ismo Salonen             Veteli                    1.35.50,07     14.09,67
  4. Ari Saarimaa             Pedersöre                 1.39.26,19     17.45,79
  5. Asko Kinnunen            Kinuula                   1.52.17,78     30.37,38
  6. Jerry Sandström          KK Team                   1.54.03,94     32.23,54
  7. Jonny Roos               Pietarsaari               1.55.58,89     34.18,49
  8. Kari Marjakangas         Ylivieskan Kuula          2.01.18,10     39.37,70
  9. Jorma Knuuttila          Ilmajoki                  2.06.04,33     44.23,93
Sarjaluettelo

Naiset puolimaraton 21 km V

  1. Eeva Koivumäki                                     1.40.01,85
  2. Iida Elomaa              Vuokatti                  1.44.49,98      4.48,13
  3. Petra Sweins             Kokkola                   1.46.13,51      6.11,66
  4. Niina Krintilä           Kokkola                   1.50.22,98     10.21,13
  5. Eva Gädda                Pietarsaari               1.52.10,65     12.08,80
  6. Elisa Sauramäki          Kyyjärvi                  1.55.14,08     15.12,23
  7. Sanna Tuikka             Helsinki                  1.56.02,08     16.00,23
  8. Iina Aho                 Kokkola                   1.57.36,59     17.34,74
  8. Sanna Aho                Kokkola                   1.57.36,59     17.34,74
 10. Henna Ketola             Kokkola                   1.59.41,60     19.39,75
 11. Mari Hämäläinen          Kokkola                   2.00.17,54     20.15,69
 12. Pirjo Urpilainen         Öja                       2.05.51,89     25.50,04
 13. Heidi Kyösti             HU                        2.05.55,44     25.53,59
 14. Niina Nivala             Lohtaja                   2.06.04,33     26.02,48
 15. Heidi Wallin             Kokkola                   2.17.59,00     37.57,15
 16. Anne-Maj Widjeskog                                 2.31.27,21     51.25,36
 17. Taru Tyhtilä             Pietarsaari               2.35.40,45     55.38,60
 17. Marianne Kelja           Kokkola                   2.35.40,45     55.38,60
 19. Jemina Luomala           Kannus                    2.37.59,05     57.57,20
 Keskeyttäneet   1
  - 320.            Maria Nisula             Kokkola
 Sarja on kesken, puuttuu   2
Sarjaluettelo

Naiset 40 puolimaraton 21 km V

  1. Anna-Lena Strömbäck      KIV                       1.45.44,66
  2. Marianne Kauppinen       Reisjärven Pilke          1.47.05,07      1.20,41
  3. Tuija Kiuru              KOkkola                   1.48.23,68      2.39,02
  4. Heini Koukkari           Kempele                   1.55.11,09      9.26,43
  5. Anne Prest               Kokkola                   1.59.16,01     13.31,35
  6. Teija Puotinen           Evijärven Urheilijat      2.08.17,29     22.32,63
  7. Mia Strandvall           MamIS                     2.09.24,37     23.39,71
 Sarja on kesken, puuttuu   1
Sarjaluettelo

Naiset 50 puolimaraton 21 km V

  1. Elli Översti             Kalajoen Junkkarit        1.40.15,45
  2. Ulla Forsbacka           ORC                       1.54.27,21     14.11,76
  3. Kaisa-Leena Perälä       UK                        2.01.18,10     21.02,65
  4. Marias Rönnqvist         MamIS                     2.09.06,83     28.51,38
  5. Riitta Lillia            Freeport                  2.11.10,36     30.54,91
  6. Sari Nykänen             Kokkola                   2.21.47,83     41.32,38
Sarjaluettelo

Miehet kuntokymppi 10 km V

  1. Tuomas Ahola             Ullavan Kilpa               36.10,26
  2. Jonas Härtull            GIF                         36.40,14      0.29,88
  3. Konsta Puutio            Ykspihlajan Reima           37.26,59      1.16,33
  4. Veli-Pekka Korpela       KU                          39.26,99      3.16,73
  5. Vesa Peltoniemi          KPV                         40.01,66      3.51,40
  6. Pasi Auvinen             IF Söderby                  41.29,23      5.18,97
  7. Pekka Karppanen          Seinäjoki                   41.41,25      5.30,99
  8. Erik Holm                IF Söderby                  41.42,41      5.32,15
  9. Keijo Piippolainen       PieHi                       42.34,66      6.24,40
 10. Simo Kulju               Toholampi                   44.12,65      8.02,39
 11. Kristian Lindqvist       HOP-HAB                     45.44,68      9.34,42
 12. Markku Ainali            KV                          46.20,41     10.10,15
 13. Kenneth Sjöberg          Öja/Si-Su, Söderby          46.38,03     10.27,77
 14. Jouni Leppälä            Kokkola                     47.17,80     11.07,54
 15. Mika Heinola             Kokkola                     49.15,34     13.05,08
 16. Marko Karppinen          Kokkola                     52.55,76     16.45,50
 17. Pauli Tynjälä            SWECO                       53.03,29     16.53,03
 18. Keijo Kangasluoma        Kokkola                     53.48,90     17.38,64
 19. Andreas Sarin            Öja                         53.55,86     17.45,60
 20. Kimmo Peltoniemi         Kaustisen Pohjan-Veikot     54.24,16     18.13,90
 21. Sauli Honkala            PieHi                       56.25,26     20.15,00
 22. Matti Tuura              GIF                         58.22,52     22.12,26
 23. Mats Sandell             Såka                        58.43,76     22.33,50
 24. Denis Sundkvist          Karleby                   1.00.10,39     24.00,13
 25. Lars Sandström                                     1.02.25,06     26.14,80
 26. Raimo Vaiksaar           Helsinki                  1.06.43,91     30.33,65
 27. Jussi Rajaniemi                                    1.15.16,97     39.06,71
 28. Raimo Vertainen                                    1.15.36,06     39.25,80
 29. Kaj Paajanen                                       1.19.55,10     43.44,84
Sarjaluettelo

Naiset kuntokymppi 10 km V

  1. Marie Sippus             Vörå IF                     40.50,43
  2. Henna Rautiainen         Himangan Urheilijat         46.47,43      5.57,00
  3. Katri Lehtola            Pietarsaari                 47.34,35      6.43,92
  4. Kirsi Anias              Alavieska                   49.31,25      8.40,82
  5. Annakaisa Marjokorpi     Kokkola                     51.21,25     10.30,82
  6. Sanna Honkonen           Kyky                        51.24,87     10.34,44
  7. Mervi Tiusanen           Jyväskylä                   53.00,51     12.10,08
  8. Marlene Joskitt          IK Falken                   53.48,90     12.58,47
  9. Susanna Jakobsson        MamIS Jakobstad             54.17,82     13.27,39
 10. Heidi Skog               Kokkola                     55.55,20     15.04,77
 11. Katja Övermark           Kokkola Halpa-Halli         57.00,54     16.10,11
 12. Hanna Pennanen           Pietarsaari                 57.56,20     17.05,77
 13. Leena Savukoski          Ylivieskan Kuula            58.58,38     18.07,95
 14. Terhi Koskela            Kokkola                     59.01,83     18.11,40
 15. Hanna Mattsson           Mustasaari                1.01.11,36     20.20,93
 16. Maria Leppänen           Toholampi                 1.01.53,01     21.02,58
 17. Emilia Bäck              IK Myran                  1.02.06,45     21.16,02
 17. Erika Djupsjöbacka       Kruunupyy                 1.02.06,45     21.16,02
 19. Päivi Cainberg           IF Åsarna                 1.02.59,14     22.08,71
 20. Maria Tast-Lindgren      Alaveteli                 1.03.01,50     22.11,07
 21. Kirsi Tuikka                                       1.03.22,03     22.31,60
 22. Nina Sundbäck            Helsinki                  1.05.01,43     24.11,00
 23. Mari Tuomaala            Kokkola                   1.06.04,12     25.13,69
 24. Ella Keränen             Helsinki                  1.06.43,91     25.53,48
 25. Tiina Ruppa              Kokkola                   1.08.14,39     27.23,96
 26. Elina Salo               Espoo                     1.08.24,88     27.34,45
 27. Paula Piispanen          KOkkola                   1.14.13,71     33.23,28
 28. Sonja Vertainen                                    1.15.36,06     34.45,63
 29. Milla Kortetmaa          JKL                       1.35.04,65     54.14,22
 30. Satu Rahkonen            Kokkola                   1.36.04,04     55.13,61
Sarjaluettelo

Miehet alle 20 kuntokymppi 10 km V

  1. Naveen Kohtaniemi        Ykspihlajan Reima           36.43,13
  2. Ravinder Kohtaniemi      Ykspihlajan Reima           38.08,77      1.25,64
  3. Miro Piippolainen        PieHi                       49.35,31     12.52,18
  4. Jimi Rousu               GIF                         51.49,22     15.06,09
  5. Oliver Dalhem            KV                          52.52,93     16.09,80
  6. Matias Piippolainen      PieHi                       54.51,10     18.07,97
  7. Aapo Ahola               TU                        1.05.01,43     28.18,30
Sarjaluettelo