Venetsialaismaraton 2018

L Ä H T Ö L I S T A

© Kokkolan Veikot

Kilpailun sarjat: MYL; M40; M50; M60; NYL; N40; MP; MP40; MP50; NP; NP40; NP50
; M10; N10

MYL Miehet maraton 42 km

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.00.00            MYL          1  Markus Jakobsson        StallÖverby
11.00.00            MYL          2  Tero Kujanpää           Seinäjoki
11.00.00            MYL          3  Joakim Björklind        GIF
11.00.00            MYL          4  Timo Konttinen          HopHabTeam
11.00.00            MYL          5  Ossi Myllymäki          Ullavan Kilpa
11.00.00            MYL          6  Anders Kanckos          EnTech r.f.
11.00.00            MYL          7  Ari Häivälä             Kokkola
Sarjaluettelo

M40 Miehet 40 maraton 42 km

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.00.00            M40         10  Heikki Laurila          Kokkola
11.00.00            M40         11  Sami Putkisaari         100 MC Tampere
Sarjaluettelo

M50 Miehet 50 maraton 42 km

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.00.00            M50         20  Olli Laine              100MC.fi
11.00.00            M50         21  Jouni Karvosenoja       Kokkola
11.00.00            M50         22  Timo Tollola            100MC.fi/Saarijärvi
Sarjaluettelo

M60 Miehet 60 maraton 42 km

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.00.00            M60         30  Mauri Volama            Seinäjoki Häjyt
11.00.00            M60         31  Heikki Kivelä           KälvTarm
11.00.00            M60         32  Harri Toivonen          100MC/Häjyt
11.00.00            M60         33  Väinö Lappalainen       Iisalmen Visa
11.00.00            M60         34  Alpo Vornanen           KiurUrh
Sarjaluettelo

NYL Naiset maraton 42 km

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.00.00            NYL         50  Tuyen Ramstedt          Kokkola
11.00.00            NYL         51  Anne Vuotila            Kokkola
11.00.00            NYL         52  Merja Honkonen-Pohjonen PK Häjyt
Sarjaluettelo

N40 Naiset 40 maraton 42 km

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.00.00            N40         60  Pia Ravald              TUS Terjärv
11.00.00            N40         61  Carita Putkisaari       Tampere
11.00.00            N40         62  Hanna-Mari Tuomisto     100MC.fi
Sarjaluettelo

MP Miehet puolimaraton 21 km

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.00.00            MP         200  Veikka Heinonen         Kokkolan Veikot
11.00.00            MP         201  Edward Enkvist          Larsmo
11.00.00            MP         202  Thommy Lindqvist        ORC
11.00.00            MP         203  Patrik Haapakoski       Alavieska
11.00.00            MP         204  Jarkko Junnila          Kälviä
11.00.00            MP         205  Joni Björkskog
11.00.00            MP         206  Aleksi Sitomaniemi      Oulu
Sarjaluettelo

MP40 Miehet 40 puolimaraton 21 km

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.00.00            MP40       225  Tomi Jänkä              KOkkola
11.00.00            MP40       235  Tommy Forsman           HopHabTeam
11.00.00            MP40       226  Markus Heikell          Kokkola
11.00.00            MP40       227  Jukka Puoliväli         Miiluttajat Kokkola
11.00.00            MP40       228  Niko Lassila            Vetelin Urheilijat
11.00.00            MP40       229  Tero Rauma              Kokkola
11.00.00            MP40       230  Tore Svenfelt           Bosund
11.00.00            MP40       231  Kimmo Rantala           Freeport Cobalt
11.00.00            MP40       232  Mika Virkama            Kokkola
11.00.00            MP40       233  Antti-Olavi Karjalainen
11.00.00            MP40       234  Jarkko Herronen         Kokkola
Sarjaluettelo

MP50 Miehet 50 puolimaraton 21 km

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.00.00            MP50       251  Jarmo Liedes            Boliden Kokkola
11.00.00            MP50       252  Stefan Storvall         IFÅsarnGEOEn
11.00.00            MP50       253  Vesa Salonen            Ullavan Kilpa
Sarjaluettelo

NP Naiset puolimaraton 21 km

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.00.00            NP         270  Petra Haapakoski        Kalajoki
11.00.00            NP         271  Riina Nurmimäki         Kannus
11.00.00            NP         272  Hertta Erkkilä          KPK24/7
11.00.00            NP         273  Susa Savukoski          Alavieskan Viri
11.00.00            NP         274  Jennie Elfving          Kokkola
11.00.00            NP         275  Terhi Koskela           Kesk-PohjTriathl
11.00.00            NP         276  Merja Plusisaari        Ylöjärvi
11.00.00            NP         277  Jemina Luomala          Kannus
11.00.00            NP         278  Heli Ekdahl             Ylivieska
11.00.00            NP         279  Riina Kaustinen         Kokkola
11.00.00            NP         280  Paula Myllylä           Kalajoki
Sarjaluettelo

NP40 Naiset 40 puolimaraton 21 km

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.00.00            NP40       300  Kirsi Kivelä            LimingNiitt
11.00.00            NP40       301  Eva-Lena Wikström       MamIS
11.00.00            NP40       302  Susanna Jakobsson       MamIS/Jakobstad
11.00.00            NP40       303  Elina Liehu             Vihti
11.00.00            NP40       304  Linda Löfbacka-Skog     IK Falken
11.00.00            NP40       305  Nina Stenman
11.00.00            NP40       306  Mari Hämäläinen         Kokkola
11.00.00            NP40       307  Päivi Lumijärvi         LimingNiitt
Sarjaluettelo

NP50 Naiset 50 puolimaraton 21 km

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.00.00            NP50       316  Raija Hirsikangas
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 km 10 km

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.00.00            M10        400  Sauli Honkala           PieHi
11.00.00            M10        401  Marko Paavola           Kannuksen Ura
11.00.00            M10        402  Pauli Tynjälä
11.00.00            M10        403  Kalle Marjokorpi        Kokkola
11.00.00            M10        404  Jan Kaas                GIF
11.00.00            M10        405  Onni Tynjälä
11.00.00            M10        406  Jarmo Rintala           Tampereen Pyrintö
11.00.00            M10        407  Timo Hietalahti         Boliden Kokkola
11.00.00            M10        408  Mika Heinola            Kokkola
11.00.00            M10        409  Tuomas Kiiskilä         Mustasaari
11.00.00            M10        410  Alf Svenfelt
11.00.00            M10        411  Erkki Rintala           Tampereen Pyrintö
11.00.00            M10        412  Jussi Rajaniemi         Kokkola
11.00.00            M10        413  Robin Häggblom
11.00.00            M10        414  Kaj Paajanen            Pinnistys Kokkola
11.00.00            M10        415  Kimmo Peltoniemi        KP-V
11.00.00            M10        416  Kristoffer Sandbacka    IK Myran Nedervetil
11.00.00            M10        417  Jussi Isokoski          Kannuksen Ura
11.00.00            M10        418  Lars Sandström          ORC
11.00.00            M10        419  Jonas Skog              IS Söderby
11.00.00            M10        420  Markku Ainali           Kokkolan Veikot
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 km 10 km

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.00.00            N10        445  Tiia Honkonen
11.00.00            N10        446  Titta Uunila            Kokkola
11.00.00            N10        447  Annalina Nylund
11.00.00            N10        448  Tiina Ruppa             Kokkola
11.00.00            N10        449  Hanna Pennanen          Pietarsaari
11.00.00            N10        450  Kirsi Anias             Kokkola
11.00.00            N10        451  Heidi Skog              IS Söderby
11.00.00            N10        452  Johanna Yli-Tokola      Kokkola
11.00.00            N10        453  Emelie Sandbacka        IK Myran Nedervetil
11.00.00            N10        454  Annakaisa Marjokorpi    WestCoastUltrRunn
11.00.00            N10        455  Emma Nylund             Kokkola
11.00.00            N10        456  Camilla Backnäs         Kronoby
11.00.00            N10        457  Katja Övermark          Kokkola
11.00.00            N10        458  Tuula Karlsson          SaarSaukTurk
Sarjaluettelo