Venetsialaismaraton 2018

T U L O K S E T

© Kokkolan Veikot

Kilpailun sarjat: MYL; M40; M50; M60; NYL; N40; N50; MP; MP40; MP50; NP; NP40
; NP50; M10; N10; N20; M20

MYL Miehet maraton 42 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Joakim Björklind         GIF                       2.57.26,49
  2. Anders Kanckos           EnTech r.f.               3.03.30,16      6.03,67
  3. Timo Konttinen           HopHabTeam                3.35.33,54     38.07,05
  4. Markus Jakobsson         StallÖverby               3.36.01,63     38.35,14
  5. Tero Kujanpää            Seinäjoki                 3.38.32,40     41.05,91
  6. Ari Häivälä              Kokkola                   3.41.10,14     43.43,65
  7. Ossi Myllymäki           Ullavan Kilpa             3.59.18,58     61.52,09
Sarjaluettelo

M40 Miehet 40 maraton 42 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Heikki Laurila           Kokkola                   3.22.15,40
  2. Tommy Forsman            HopHabTeam                3.28.33,49      6.18,09
  3. Jouni Karvosenoja        Kokkola                   4.22.22,60     60.07,20
  4. Sami Putkisaari          100 MC Tampere            4.46.23,73     84.08,33
Sarjaluettelo

M50 Miehet 50 maraton 42 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Visa Jämsä               KT                        3.19.38,48
  2. Johnny Backman           Si-Su                     3.44.01,30     24.22,82
  3. Timo Tollola             100MC.fi/Saarijärvi       3.45.16,12     25.37,64
  4. Olli Laine               100MC.fi                  4.21.10,53     61.32,05

Sarjaluettelo

M60 Miehet 60 maraton 42 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Elof Hästbacka           IF Drott                  4.11.21,27
  2. Alpo Vornanen            Kiuruveden Urheilijat     4.16.19,99      4.58,72
  3. Heikki Kivelä            Kälviän Tarmo/100MC.fi    4.22.02,03     10.40,76
  4. Mauri Volama             Seinäjoki Häjyt           4.53.23,01     42.01,74
  5. Harri Toivonen           100MC/Häjyt               4.53.23,34     42.02,07
  6. Antero Holma             Alahärmän Kisa            4.55.24,68     44.03,41
  7. Väinö Lappalainen        Iisalmen Visa             5.08.30,59     57.09,32
  8. Mats Sandell             Karleby                   5.12.14,34     60.53,07
Sarjaluettelo

NYL Naiset maraton 42 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Merja Honkonen-Pohjonen  PK Häjyt                  3.17.53,46
  2. Tuyen Ramstedt           Kokkola                   3.49.40,16     31.46,70
  3. Camilla Vesala           Teerijärvi TUS            4.01.21,77     43.28,31
  4. Heidi Kyösti             Himangan Urheilijat       5.01.53,39    103.59,93
Sarjaluettelo

N40 Naiset 40 maraton 42 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hanna-Mari Tuomisto      100MC.fi                  3.43.49,76
  2. Pia Ravald               TUS Terjärv               4.06.41,25     22.51,49
  3. Carita Putkisaari        Tampere                   4.46.23,39     62.33,63
Sarjaluettelo

N50 Naiset 50 maraton 42 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Päivi Männistö           Toholammin Urheilijat     4.29.20,39
  2. Maija Hjemeroos          Toholammin Urheilijat     4.36.52,07      7.31,68
Sarjaluettelo

MP Miehet puolimaraton 21 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Dan Sjölind              IS Söderby                1.26.28,56
  2. Antti Laakso             Helsinki                  1.33.40,87      7.12,31
  3. Robert Kortell           GIF                       1.36.23,04      9.54,48
  4. Juuso Hollanti           Oulu                      1.38.39,02     12.10,46
  5. Edward Enkvist           Larsmo                    1.40.04,13     13.35,57
  6. Matti Laukka             Kokkola                   1.41.53,05     15.24,49
  7. Veikka Heinonen          Kokkolan Veikot           1.42.33,70     16.05,14
  8. Jarkko Junnila           Kälviä                    1.46.23,31     19.54,75
  9. Patrik Haapakoski        Alavieska                 1.48.06,94     21.38,38
 10. Samuli Niemi             Kaustisen Pohjan-Veikot   1.51.56,79     25.28,23
 11. Thommy Lindqvist         ORC                       1.52.06,59     25.38,03
 12. Aleksi Sitomaniemi       Oulu                      2.03.36,07     37.07,51
 13. Michael Johansson        Kokkola                   2.12.56,90     46.28,34

 Keskeyttäneet   1
  - 211.            Tomi Junkkila            KT
Sarjaluettelo

MP40 Miehet 40 puolimaraton 21 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tore Svenfelt            Bosund                    1.32.09,51
  2. Niko Lassila             Vetelin Urheilijat        1.34.43,23      2.33,72
  3. Martti Honkonen          KyKy                      1.37.32,63      5.23,12
  4. Mika Virkama             Kokkola                   1.44.42,79     12.33,28
  5. Tomas Gädda              Pietarsaari               1.46.12,75     14.03,24
  6. Tomi Jänkä               KOkkola                   1.49.43,04     17.33,53
  7. Jarkko Herronen          Kokkola                   1.52.04,89     19.55,38
  8. Jukka Puoliväli          Miiluttajat Kokkola       1.53.49,00     21.39,49
  9. Tero Rauma               Kokkola                   1.55.58,29     23.48,78
 10. Antti-Olavi Karjalainen                            2.03.47,72     31.38,21
 11. Markus Heikell           Kokkola                   2.05.41,11     33.31,60
 12. Kimmo Rantala            Freeport Cobalt           2.07.23,26     35.13,75
Sarjaluettelo

MP50 Miehet 50 puolimaraton 21 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Bo-Göran Lindvall        Sisu                      1.23.08,54
  2. Max Pesola               Sisu                      1.23.16,38      0.07,84
  3. Jarmo Liedes             Boliden Kokkola           1.27.09,43      4.00,89
  4. Stefan Storvall          IF Åsarna/KS GEOEnergy    1.29.00,85      5.52,31
  5. Jarmo Kuusela            Wasa Endurance            1.33.23,39     10.14,85
  6. Vesa Salonen             Ullavan Kilpa             1.36.42,17     13.33,63
  7. Risto Vikström           Kokkola                   1.38.43,75     15.35,21
  8. Peter Björkström         Pedersöre                 1.47.47,39     24.38,85
  9. Jorma Knuuttila          Ilmajoki                  2.06.24,24     43.15,70
 10. Veli Männistö            Toholampi                 2.37.54,21     74.45,67
Sarjaluettelo

NP Naiset puolimaraton 21 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Malin Enlund             GIF                       1.34.13,17
  2. Susa Savukoski           Alavieskan Viri           1.46.51,99     12.38,82
  3. Mikaela Klemets          YtterEsse                 1.49.35,06     15.21,89
  4. Annukka Lammi            Jyväskylä                 1.59.40,82     25.27,65
  5. Jemina Luomala           Kannus                    1.59.52,58     25.39,41
  6. Heli Ekdahl              Ylivieska                 2.01.44,92     27.31,75
  7. Riina Nurmimäki          Kannus                    2.02.50,95     28.37,78
  8. Riina Kaustinen          Kokkola                   2.04.14,27     30.01,10
  9. Paula Myllylä            Kalajoki                  2.07.10,42     32.57,25
 10. Merja Plusisaari         Ylöjärvi                  2.14.45,32     40.32,15
 11. Hertta Erkkilä           KPK24/7                   2.16.59,12     42.45,95
 12. Petra Haapakoski         Kalajoki                  2.18.57,07     44.43,90
 13. Anne Vuotila             Kokkola                   2.22.54,56     48.41,39
 14. Jennie Elfving           Kokkola                   2.30.10,72     55.57,55
Sarjaluettelo

NP40 Naiset 40 puolimaraton 21 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Eva-Lena Wikström        MamIS                     1.34.48,25
  2. Kirsi Kivelä             Limingan Niittomiehet     1.36.08,08      1.19,83
  3. Päivi Lumijärvi          Limingan Niittomiehet     1.38.28,84      3.40,59
  4. Nina Stenman                                       1.48.03,67     13.15,42
  5. Linda Löfbacka-Skog      IK Falken                 1.48.10,78     13.22,53
  6. Susanna Jakobsson        MamIS/Jakobstad           1.51.33,80     16.45,55
  7. Tiina Rauma              Kokkola                   1.51.54,05     17.05,80
  8. Mari Hämäläinen          Kokkola                   1.59.24,93     24.36,68
  9. Anne Prest               Kokkola                   2.00.39,86     25.51,61
 10. Silvia Hongel-Nyman      Alaveteli                 2.04.13,50     29.25,25
Sarjaluettelo

NP50 Naiset 50 puolimaraton 21 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Elli Översti             Kalajoen Junkkarit        1.46.16,98
  2. Marianne Kauppinen       Reisjärven Pilke          1.51.21,83      5.04,85
  3. Raija Hirsikangas                                  2.39.50,07     53.33,09
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 km 10 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jan Kaas                 GIF                         35.51,56
  2. Mikael Bergdahl          GIF                         36.34,58      0.43,02
  3. Konsta Puutio            Reima                       37.54,14      2.02,58
  4. Teemu Manninen           Ullavan Kilpa               38.00,60      2.09,04
  5. Erkki Rintala            Tampereen Pyrintö           39.03,01      3.11,45
  6. Matti Eskelinen          Kempele MaratonKlubi        39.46,87      3.55,31
  7. Jonas Härtull            GIF                         40.08,21      4.16,65
  8. Pekka Karppanen          Kokkola                     42.47,31      6.55,75
  9. Jussi Isokoski           Kannuksen Ura               43.19,82      7.28,26
 10. Simo Kulju               TU                          43.27,02      7.35,46
 11. Jonas Skog               IS Söderby                  43.41,98      7.50,42
 12. Jarmo Rintala            Tampereen Pyrintö           43.48,55      7.56,99
 13. Timo Hietalahti          Boliden Kokkola             43.49,78      7.58,22
 14. Fredrik Olaussen         West Coast Ultra Runners    44.38,74      8.47,18
 15. Keijo Piippolainen       PieHi                       45.14,79      9.23,23
 16. Alf Svenfelt                                         45.45,73      9.54,17
 17. Markku Ainali            Kokkolan Veikot             47.58,72     12.07,16
 18. Mika Heinola             Kokkola                     48.41,65     12.50,09
 19. Tuomas Kiiskilä          Mustasaari                  51.28,24     15.36,68
 20. Tomi Puumala             Kokkola                     51.32,52     15.40,96
 21. Sauli Honkala            PieHi                       55.51,49     19.59,93
 22. Denis Sundkvist          IF Brahe                    56.30,33     20.38,77
 23. Urpo Nykyri              RK-12                       58.54,36     23.02,80
 24. Onni Tynjälä                                       1.01.34,86     25.43,30
 25. Pauli Tynjälä                                      1.01.59,73     26.08,17
 26. Kimmo Peltoniemi         KP-V                      1.02.12,52     26.20,96
 27. Robin Häggblom                                     1.04.16,21     28.24,65
 28. Lars Sandström           ORC                       1.04.56,76     29.05,20
 29. Mikko Stenberg           Pietarsaari               1.16.37,52     40.45,96
 30. Kristoffer Sandbacka     IK Myran Nedervetil       1.21.45,08     45.53,52
 31. Kaj Paajanen             Pinnistys Kokkola         1.22.50,46     46.58,90
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 km 10 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kirsi Anias              Kokkola                     48.42,96
  2. Jaana Istolahti          Vaasa                       48.44,21      0.01,25
  3. Henna Rautiainen         HU                          49.38,09      0.55,13
  4. Erja Konu                Kokkolan Veikot             51.36,54      2.53,58
  5. Sanna Honkonen           KyKy                        52.32,22      3.49,26
  6. Titta Uunila             Kokkola                     57.02,89      8.19,93
  7. Johanna Yli-Tokola       Kokkola                     57.03,14      8.20,18
  8. Tiia Honkonen                                        57.14,74      8.31,78
  9. Jonna Alajoki            Kokkola                     57.25,55      8.42,59
 10. Katja Övermark           Kokkola                     58.23,29      9.40,33
 11. Yvonn Bjökström          Pedersöre                   58.48,67     10.05,71
 12. Hanna Pennanen           Pietarsaari                 59.19,49     10.36,53
 13. Karoliina Lintinen       Sähköpalvelu Walberg      1.00.41,15     11.58,19
 14. Heidi Skog               IS Söderby                1.01.05,83     12.22,87
 15. Tanja Vähäsöyrinki       Kokkola                   1.04.53,70     16.10,74
 16. Terhi Koskela            Keski-Pohjanmaan Triathlo 1.05.15,61     16.32,65
 17. Tiina Ruppa              Kokkola                   1.05.54,11     17.11,15
 18. Camilla Backnäs          Kronoby                   1.10.35,38     21.52,42
 19. Emma Nylund              Kokkola                   1.15.53,96     27.11,00
 20. Annalina Nylund                                    1.15.54,20     27.11,24
 21. Tuula Karlsson           Saaronniemen Saukot Turku 1.18.31,46     29.48,50
 22. Anni Laukka              Kokkola GBK               1.19.39,75     30.56,79
 23. Emelie Sandbacka         IK Myran Nedervetil       1.21.44,70     33.01,74

Sarjaluettelo

N20 Naiset alle 20 vuotta 10 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Assi Hakala              HU                          51.46,29
  2. Enni Laukka              Kokkola GBK               1.19.39,27     27.52,98
Sarjaluettelo

M20 Miehet alle 20 10 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Isac Gädda               Pietarsaari                 49.29,87
  2. Matias Piippolainen      PieHi                       51.38,78      2.08,91
  3. Miro Piippolainen        PieHi                       51.51,52      2.21,65
Sarjaluettelo