Venetsialaismaraton 2019

T U L O K S E T

© Kokkolan Veikot

Kilpailun sarjat: MYL; M40; M50; M60; NYL; N40; N50; MP; MP40; MP50; NP; NP40
; NP50; N10; M10; M20; N20

MYL Miehet maraton 42 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Joakim Björklind         GIF                       2.57.21,22
  2. Samuli Nieminen          West Coast Ultra Runners  3.15.24,48     18.03,26
  3. Ari Häivälä              Kokkola                   3.51.42,83     54.21,61
  4. Jari Vidjeskog           Kokkola                   3.55.16,03     57.54,81
  5. Arto Nieminen            Team Pseudomonas          4.03.16,35     65.55,13
  6. Hannu Rauhala            Kokkola                   4.18.17,45     80.56,23
Sarjaluettelo

M40 Miehet 40 vuotta maraton 42 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Andreas Norrgård         IF Femman                 2.56.46,70
  2. Heikki Laurila           WCUR                      3.18.40,04     21.53,34
  3. Markus Jakobsson         Kronoby                   3.22.35,79     25.49,09
  4. Lauri Skantsi            Kokkola                   3.49.25,69     52.38,99
  5. Mika Virkama             Kokkola                   3.50.26,91     53.40,21
  6. Tomas Gädda              Pietarsaari               3.57.56,93     61.10,23
  7. Timo Konttinen           Hop Hab Team              3.58.29,40     61.42,70
  8. Max Hagström             ORC                       4.11.26,83     74.40,13
  9. Tommy Lindhqvist         ORC                       4.30.23,78     93.37,08
Sarjaluettelo

M50 Miehet 50 vuotta maraton 42 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jukka Kitinrami          Limingan Niittomiehet     3.27.46,60
  2. Kristian Lindqvist       Hop Hab Team              3.29.09,57      1.22,97
  3. Hans Fagernäs            FMR Terjärv               3.43.15,08     15.28,48
  4. Peter Back               Föreningen Iskmosunden    4.30.23,33     62.36,73

Sarjaluettelo

M60 Miehet 60 vuotta maraton 42 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Elof Hästbacka           IF Drott                  4.12.12,42
  2. Heikki Kivelä            KT/100MC.FI               4.26.15,41     14.02,99
  3. Antero Holma             Alahärmän Kisa            5.13.09,39     60.56,97
  4. Mauri Volama             Häjyt                     5.13.17,48     61.05,06
Sarjaluettelo

NYL Naiset maraton 42 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Merja Honkonen-Pohjonen  Häjyt                     3.19.47,95
  2. Sofia Calden             IBF Bluefox Nykarleby     3.37.01,09     17.13,14
  3. Sanna Niemi              Team Pseudomonas          5.02.39,48    102.51,53

Sarjaluettelo

N40 Naiset 40 vuotta maraton 42 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Cecilia Renvall          IF Nykarlebynejden        3.21.51,59
  2. Pia Blomkvist            Jakobstad                 3.37.07,72     15.16,13
  3. Pia Ravald               TUS                       3.54.52,67     33.01,08
  4. Andrea Köhler            Kokkola                   5.02.43,08    100.51,49
  5. Anne Vuotila             Kokkola                   5.13.09,80    111.18,21
Sarjaluettelo

N50 Naiset 50 vuotta maraton 42 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ulla Forsbacka           ORC                       4.11.27,31
Sarjaluettelo

MP Miehet puolimaraton 21 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Johan Nykvist            OIF                       1.23.03,47
  2. Herman Hjulfors          IK Falken                 1.27.52,20      4.48,73
  3. Juha Auvinen             PieHi                     1.29.08,93      6.05,46
  4. Pasi Auvinen             IS Söderby                1.29.24,37      6.20,90
  5. Lasse Paavola            KP-V                      1.30.24,71      7.21,24
  6. Veikka Heinonen          Kokkolan Veikot           1.31.09,80      8.06,33
  7. Robert Kengo             HIFN                      1.31.17,27      8.13,80
  8. Jonas Skog               IF Åsarna-SK Team         1.33.11,69     10.08,22
  9. Antti Palo               Team Pseudomonas          1.33.53,40     10.49,93
 10. Jesse Roukala            Sääripotku                1.35.52,91     12.49,44
 11. Robert Kortell           GIF                       1.36.46,40     13.42,93
 12. Janne Ojala              Kokkola                   1.37.58,10     14.54,63
 13. Ossi Myllymäki           Ullavan Kilpa             1.41.19,41     18.15,94
 14. Tuukka Harsunen          Helsinki                  1.46.09,52     23.06,05
 15. Per Björkskog            Ytteresse                 1.47.30,54     24.27,07
 16. Jakob Nylund             Jakobstad                 1.52.38,14     29.34,67
 17. Miikka Kulla             Jyväskylä                 1.53.04,82     30.01,35
 18. Frank Dahlbacka          Pietarsaari               1.53.16,99     30.13,52
 19. Juha-Matti Siirilä                                 1.53.37,24     30.33,77
 20. Fredrik Flinck           Kokkola                   1.58.05,96     35.02,49
 21. Patrik Knutar            Kaustinen                 1.58.18,89     35.15,42
 22. Timo Mäkelä              Boliden                   2.02.10,57     39.07,10
 23. Matti Häivälä            Kokkola                   2.05.55,89     42.52,42
 24. Christian Ekbland        Vaasa                     2.06.27,90     43.24,43
 25. Timi Pietilä             Lapua                     2.07.30,73     44.27,26
 26. Mikka Potinoja           Neste Hukat               2.11.00,10     47.56,63
 27. Janne Knutar             Kokkola                   2.17.17,92     54.14,45
 28. Tuomo Syri               Kokkola                   2.19.14,34     56.10,87
 29. Matias Kronholm          Jeppis                    2.21.12,16     58.08,69

 Keskeyttäneet   1
  - 303.            Janne Maunumäki          Kälviä
Sarjaluettelo

MP40 Miehet 40 puolimaraton 21 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Teemu Manninen           Ullavan Kilpa             1.22.49,01
  2. Matti Eskelinen          Kempeleen Maraton Klubi   1.22.59,25      0.10,24
  3. Niklas Dahllund          Larsmo                    1.25.15,66      2.26,65
  4. Kenneth Ståhl            Jakobstad                 1.28.34,23      5.45,22
  5. Niko Lassila             Vetelin Urheilijat        1.31.20,14      8.31,13
  6. Jussi Isokoski           Kannuksen Ura             1.33.10,46     10.21,45
  7. Johan Nylund             IK Falken                 1.33.50,61     11.01,60
  8. Tommy Forsman            Hop Hab Team              1.39.23,31     16.34,30
  9. Petri Koskela            Boliden                   1.41.39,33     18.50,32
 10. Marcus Slotte            Vaasa                     1.42.51,09     20.02,08
 11. Marko Rantala            Kokkola                   1.44.36,84     21.47,83
 12. Mika Keto                Kokkola                   1.46.11,11     23.22,10
 13. Kimmo Kokkonen           Kokkola                   1.47.16,88     24.27,87
 14. Tomas Kronholm                                     1.47.40,87     24.51,86
 15. Tomas Enhroth            Pietarsaari               1.48.05,20     25.16,19
 16. Jarkko Herronen          Kokkola                   1.50.43,20     27.54,19
 17. Rainer Nygård            Kokkola                   1.56.27,52     33.38,51
 18. Jukka Puoliväli          Miiluttajat Kokkola       1.57.19,09     34.30,08
Sarjaluettelo

MP50 Miehet 50 puolimaraton 21 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Bo-Göran Lindvall        SiSu                      1.22.22,02
  2. Peter Kengo              IFM                       1.30.05,58      7.43,56
  3. Veli-Matti Kulla         Kempeleen MaratonClub     1.30.37,44      8.15,42
  4. Tore Svenfelt                                      1.33.12,31     10.50,29
  5. Ari Lappinen             Happy Feet                1.38.34,45     16.12,43
  6. Ari Saarimaa             Pedersöre                 1.42.36,91     20.14,89
  7. Juha Hyttinen            Kuopio                    1.42.56,83     20.34,81
  8. Jyrki Roukala            Kokkola                   1.43.18,23     20.56,21
  9. Ari Puranen              IF Drott                  1.44.07,03     21.45,01
 10. Jukka Himanka            Kalajoen Junkkarit        1.44.20,71     21.58,69
 11. Rauno Perttula           Kokkola                   1.45.19,45     22.57,43
 12. Risto Vikström           Kokkola                   1.51.00,07     28.38,05
 13. Jukka-Pekka Friman       Jyväskylä                 1.52.44,51     30.22,49
 14. Veli Suhonen             Haapajärvi                1.55.25,49     33.03,47
 15. Sakari Kuusjärvi         Kokkola                   2.00.27,85     38.05,83
 16. Lasse Jansson            Pinnistys                 2.03.48,26     41.26,24
 17. Jorma Knuuttila          Lapua                     2.09.13,77     46.51,75
Sarjaluettelo

NP Naiset puolimaraton 21 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Micaela Nykvist          OIF                       1.33.50,97
  2. Idamari Björkskog        KP-Tri                    1.34.15,26      0.24,29
  3. Maria Åhman-Nylund       Jakobstad                 1.34.25,27      0.34,30
  4. Ida Smedlund             Pietarsaari               1.50.52,51     17.01,54
  5. Niina Krintilä           Kokkola                   1.53.01,32     19.10,35
  6. Kristina Laaksonen       Pietarsaari               1.53.17,47     19.26,50
  7. Tiia Honkonen            Kokkola                   1.54.38,33     20.47,36
  8. Anna-Rita Kunelius       Oulu                      1.56.37,82     22.46,85
  9. Katarina Vesterlund      SiSu                      1.57.52,57     24.01,60
 10. Anne Kunelius            Oulu                      2.00.33,56     26.42,59
 11. Jenny Flinck             Pedersöre                 2.00.50,71     26.59,74
 12. Vivian Rantala           Tampere                   2.01.42,18     27.51,21
 13. Alina Wentin                                       2.01.52,86     28.01,89
 14. Riitta Salmu             Kokkola                   2.02.11,02     28.20,05
 15. Viola Kinnunen           Kuopio                    2.08.01,31     34.10,34
 16. Delila Rantala           Tampere                   2.08.09,98     34.19,01
 17. Terhi Koskela            KP-Tri                    2.08.47,36     34.56,39
 18. Emma Nylund              Kokkola                   2.10.07,16     36.16,19
 19. Pauliina Mattila         Cafe Kahvipuu             2.11.40,33     37.49,36
 20. Tiina Hollanti           Helsinki                  2.11.55,81     38.04,84
 21. Aino Pennanen            Kokkola                   2.14.39,15     40.48,18
 22. Julia Koski              Cafe Kahvipuu             2.20.52,74     47.01,77
 23. Raija Hirsikangas                                  2.32.22,66     58.31,69

 Keskeyttäneet   1
  - 379.            Niina Lindholm           Kokkola
Sarjaluettelo

NP40 Naiset 40 puolimaraton 21 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Milla Vierimaa           West Coast Ultra Runners  1.38.00,62
  2. Barbro Molander                                    1.49.05,34     11.04,72
  3. Pia Kinnunen             Kokkola                   1.58.50,56     20.49,94
  4. Susanna Jakobsson        MAM IS                    1.59.01,40     21.00,78
  5. Petra Skantsi            Kokkola                   2.05.04,69     27.04,07
  6. Maarit Rantala           Valkeakoski               2.22.41,99     44.41,37
Sarjaluettelo

NP50 Naiset 50 puolimaraton 21 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Marianne Kauppinen       GIF                       1.43.27,65
  2. Helene Salmela           Oravainen                 1.52.01,50      8.33,85
  3. Maija Helmeroos          Toholammminn Urheilijat   2.02.49,48     19.21,83
  4. Arja Uusitalo            LIF                       2.16.24,25     32.56,60
  5. Tiina Ruppa              Reima                     2.20.49,47     37.21,82
Sarjaluettelo

N10 Naiset kuntokymppi 10 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Nina Chydenius           GIF                         41.51,26
  2. Stina Haikka             GIF                         43.15,01      1.23,75
  3. Henna Rautiainen         Himangan Urheilijat         47.39,36      5.48,10
  4. Kirsi Kotkamaa           Kokkola                     48.20,31      6.29,05
  5. Johanna Yli-Tokola                                   51.18,84      9.27,58
  6. Virve Taipale            Medirex                     51.57,38     10.06,12
  7. Johanna Wargh            Vaasa                       53.41,26     11.50,00
  8. Tuula Peltoniemi         FCO                         57.14,59     15.23,33
  9. Carolina Ahlstrand                                   57.18,50     15.27,24
 10. Johanna Nystrand         Kokkola                     57.24,77     15.33,51
 11. Sanna Torvi                                        1.02.05,47     20.14,21
 12. Karoliina Lintinen       Sähköpalvelu Walberg      1.02.10,60     20.19,34
 13. Leena Savukoski          Ylivieska                 1.02.35,30     20.44,04
 14. Katja Övermark           Kokkola                   1.02.44,50     20.53,24
 15. Hanna Pennanen           Pietarsaari               1.04.52,04     23.00,78
 16. Tanja Vähäsöyrinki       Kokkola                   1.06.04,40     24.13,14
 17. Lillemor Wallenius-StorbaKokkola                   1.10.03,06     28.11,80
 18. Pihla Sundfors           Kokkola                   1.11.07,78     29.16,52
 19. Natalia Storbacka        Kokkola                   1.11.34,49     29.43,23
 20. Paula Vähäkainu          Vetelin Urheilijat        1.13.59,36     32.08,10
 21. Hannele Koskela                                    1.29.28,56     47.37,30
Sarjaluettelo

M10 Miehet kuntokymppi 10 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Björn Sandler            IS Söderby                  34.46,17
  2. Konsta Puutio            Reima                       37.21,88      2.35,71
  3. Christian Ahlö           Bosund                      38.27,43      3.41,26
  4. Timo Hietalahti          Boliden                     41.54,90      7.08,73
  5. Johnny Backman           SiSu                        45.43,95     10.57,78
  6. Matias Nystrand          Kokkola                     45.44,20     10.58,03
  7. Marcus Ahlö              Bosund                      45.57,94     11.11,77
  8. Daniel Ahlö              Jakobstad                   46.00,39     11.14,22
  9. Marco Matrone            Tampere                     47.56,45     13.10,28
 10. Markku Ainali            Kokkolan Veikot             48.08,71     13.22,54
 11. Antti Laakso             Helsinki                    50.00,14     15.13,97
 12. Kenneth Sjöberg          SiSu Söderby                50.02,33     15.16,16
 13. Mika Heinola             Kokkola                     51.06,95     16.20,78
 14. Kalle Hagman             Kokkola                     53.09,32     18.23,15
 15. Juha Saarela             Boliden                     54.33,32     19.47,15
 16. Sauli Honkala            PieHi                       54.43,74     19.57,57
 17. Antti Karjalainen        Kokkola                     57.39,33     22.53,16
 18. Matti Laukka             Kokkola                     57.47,77     23.01,60
 19. Kimmo Peltoniemi         KPV                         58.31,93     23.45,76
 20. Lars Sandström           Kronoby                   1.06.02,89     31.16,72
 21. Mats Sandell                                       1.09.56,57     35.10,40
 22. Anders Sundfors          Kokkola                   1.11.07,49     36.21,32
 23. Kaj Paajanen             Pinnistys                 1.26.13,18     51.27,01

Sarjaluettelo

M20 Miehet alle 20 kuntokymppi 10 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Oliver Dalhem            Kokkolan Veikot             49.14,17
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 kuntokymppi 10 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Enni Laukka              Kokkola                     57.47,22
Sarjaluettelo